Liga

Ramowy Regulamin Lig Małopolskich

 

Organizowane przez MZSzach Ligi Małopolskie (wcześniej Ligi Małopolskie Seniorów) stanowią kontynuację cyklu rozgrywek Drużynowych Mistrzostw Polski organizowanych przez Polski Związek Szachowy. Celem drużynowych rozgrywek jest integracja środowiska oraz podnoszenie poziomu sportowego.

Przez szereg lat na szczeblu regionalnym obejmującym teren województwa małopolskiego rywalizowano na poziomie III oraz IV Ligi. W roku 2021, wskutek dużego zainteresowania rozgrywkami drużynowymi, Zarząd MZSzach podjął decyzję o poszerzeniu rozgrywek do V Ligi.

V Liga Małopolska to rywalizacja drużyn zarówno klubowych jak i drużyn ad hoc, które można zgłaszać w nieograniczonej ilości. V Liga rozgrywana jest systemem szwajcarskim na dystansie co najmniej 7 rund.

IV Liga Małopolska rozgrywana jest systemem rundowym z tempem klasycznym w dwóch sesjach weekendowych i w miarę potrzeby z uwzględnieniem dodatkowych rund dojazdowych. W Lidze tej mogą grać wyłącznie zespoły klubów posiadających licencje PZSzach.

III Liga Małopolska to najwyższy szczebel rywalizacji drużynowej w Małopolsce, rozgrywana systemem kołowym z tempem klasycznym. Drużyny rywalizujące w III Lidze walczą  o przepustkę do ogólnopolskich rozgrywek organizowanych przez PZSzach.

Do pobrania

Ramowy Regulamin Lig Małopolskich
Komunikat III Liga
Komunikat IV Liga
Regulamin rozgrywek V Liga Małopolska 2023

Ważne strony