Z szachami od pierwszych godzin wakacji

Wyjątkowe tempo w tym roku narzucił koordynator kadry małopolskich szachistów, letnie zgrupowanie zaplanowaliśy na pierwsze tygodnie wakacji. Szachiści już w dniu zakończenia roku szkolnego musieli być spakowani i gotowi do wyjazdu na obóz szkoleniowy na polskie wybrzeże, do Łaz, koło Darłowa.

Tegoroczne zgrupowanie miało charakter szkoleniowo-startowy. Oprócz zajęć szachowych z trenerami Marianem Twardoniem, Włodzimierzem Szyszkinem i Józefem Bujakiem, uczestnicy obozu wzięli udział w XIII Międzynarodowym Turnieju Szachowym Perła Bałtyku. Najlepiej z kadrowiczów zaprezentował się grający w grupie D Jakub Micuła, który wygrał swoją grupę. Z wyniku w grupie C zadowolony mógł być również Piotr Rainer, który zajął w swojej grupie wysokie VIII miejsce oraz Zuzanna Matusik, która wypełniła normę na I kategorię.

Szachiści każdą rozegraną partię mogli tuż po jej zakończeniu dokładnie przeanalizować ze szkoleniowcami, od razu wyciągnąć wnioski z popełnionych błędów i znaleźć najlepsze posunięcia w otrzymanych pozycjach. Oprócz gry w turnieju i analizy spędzali cztery godziny na zajęciach szachowych. Najlepiej pracujący otrzymali wyróżnienia na zakończenie zgrupowania.

Oprócz zajęć szachowych obozowicze uczestniczyli w wielu zajęciach uzupełniających, zarówno ruchowych (prowadzonych przez instruktora sportu Kornela Łęczka), jak i integracyjnych. Kadra wychowawcza zadbała również o to, by dzieci skorzystały z warunków, w jakich przebywały. Kąpiele morskie, wycieczki krajoznawcze, olimpiada sportowa, turniej piłki nożnej to tylko niektóre z zajęć dodatkowych, w których mogli uczestniczyć.

[foogallery id=”274″]

Ważne strony