III Liga Małopolska Seniorów 2018 podsumowanie

W tegorocznych rozgrywkach III Ligi Małopolskiej Seniorów grało 8 drużyn, albowiem drużyna MDK Bochnia nie przystąpiła do rozgrywek, a awansującą w zeszłym roku drużynę Gońca Staniątki zastąpił Olimpijczyk Chrzanów, który opuścił rozgrywki drugoligowe.

Tradycyjnie miejscem gry był Zabierzów, gdzie przeprowadzono dwie weekendowe sesje – 13-14 października i 17-18 listopada.
Zawody, gromadząc 12 punktów, wygrał i uzyskał awans do II ligi, MLKSz Myślenice, który po jednorocznej absencji powrócił do ligowych rozgrywek, wygrywając w styczniu IV ligę i kontynuując dobrą passę triumfował w również w III lidze. Drugie miejsce zajęła drużyna Olimpijczyka Chrzanów z 10 punktami. Trzecie miejsce zajęła ponownie drużyna MKS MOS Wieliczka (9 pkt).
III Ligę opuszczają stricte młodzieżowe drużyny UKS Hetman Koronny Trzebinia i UKS przy SP 8 Chrzanów.


Indywidualnie na poszczególnych szachownicach zwyciężyli:
I szachownica Mateusz Brożyna MAT Myślenice 5 pkt z 7
II szachownica Wojciech Golenia MKS MOS Wieliczka 6,5 pkt z 7
III szachownica Wiesław Kmak Olimpijczyk Chrzanów 6 pkt z 7
IV szachownica Jan Golenia MKS MOS Wieliczka 5 pkt z 7
V szachownica Arkadiusz Piwowarczyk MAT Myślenice 5,5 pkt z 7
VI szachownica Małgorzata Leszczyńska MLKSz Myślenice 6 pkt z 7.

Szczegółowe wyniki na stronie chessarbiter : http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/tdr_5734/

I w tym roku rozgrywki były bardzo zacięte. Od samego początku prowadził Olimpijczyk Chrzanów, ale po porażkach z drużynami z Wieliczki i Myślenic stracił szanse na zwycięstwo. Z kolei zwycięska drużyna MLKSz Myślenice grała najrówniej. Zremisowała dwa mecze zwyciężając w pozostałych, chociaż aż trzykrotnie minimalnie.
Na uwagę zasługują również wyniki indywidualne, zwłaszcza juniorów, braci Wojciecha i Jan Goleniów z Wieliczki oraz Mateusza Brożyny i Arkadiusza Piwowarczyka z Myślenic. Być może po sukcesie w III lidze rychle dołączą do czołówki graczy Małopolski.
Generalnie poziom ligowych partii nie był zły, co zaowocowało „małymi” normami na tytuł kandydata.

Turniej przygotował, przeprowadzili i sędziował FA Mariusz Stanaszek.

Ważne strony