Cracovia 2019 podsumowanie

Turniej Cracovia 2019 już za nami czas na niewielkie podsumowanie.

Cracovia 2019/2020 była XXX jubileuszowym turniejem. Biorąc pod uwagę tegoroczne wybory do zarządu organizacja turnieju stanowiła wyzwanie dla nowego zespołu. Do przygotowań Zarząd przystąpł z pełnym zaangażowaniem. Kilka miesięcy przed startem powstała strona Cracovii na fb.com która z jednej strony uzupełniała stronę www turnieju a z drugiej promując wydarzenie poprzez pokazywanie historycznych zdjęć, informacji oraz organizując konkursy z nagrodami.

Po raz pierwszy zorganizowana została transmija na portalu chess24.com oraz transmija na twitch.tv prowadzona przez Kacpra Poloka.

Rekordowe były również rozgrywki Shogi w których wystartowało 42 graczy.

W trakcie turnieju można było obejrzeć wystawę figur szachowych a w trakcie dni wolnych można było wziąść udział w zorganozowanych wycieczkach.

Wystartowało 494 zawodniczek i zawodników a w noworocznym turniejem blitz-a 121 graczy co w obu przypadkach było kolejnymm rekordem. Z roku na rok wzrasta ilość graczy zainteresowanym szachowymi zmaganiami w grodzie Kraka.

W poszczeglnych grupach zwycięzyli :

Grupa A – Petro Golubka

Grupa B – Artem Lutsko

Grupa C – Aliaksei HRYHAROVICH

Grupa D – Ilya Putintsev

Grupa E – Vlad Albu

SHOGI – Marco Dietmayer

Całość wydarzenia dopełnia bogata galeria zdjęć w kilku galeriach z całego turnieju którą można obejrzeć na stronie cracoviachess.net lub klikając :

Galeria Marka Skrzypczaka

Galeria Iwony Nowakowskiej

Blitz 2020

Za rok zapraszamy na kolejny, jeszcze lepszy i większy turniej Cracovia 2020.

 

 

Ważne strony