Otwarte Mistrzostwa Małopolski Dzieci

21 X 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Przebieczanach z siedzibą w Tomaszkowicach zorganizowano Otwarte Mistrzostwa Małopolski w Szachach do lat 7. Organizatorzy turnieju to MKS MOS Wieliczka, Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Wieliczce, Powiat Wielicki, Miasto i Gmina Wieliczka, Małopolski Związek Szachowy, Szkoła Podstawowa w Przebieczanach.

Zawody objął patronatem honorowym wójt Gminy Biskupice. Uroczystego otwarcia Mistrzostw dokonały dyrektor Szkoły Bogumiła Ślęczka i prezes Międzyszkolnego Klubu Sportowego przy MOS Wieliczka Grażyna Borewicz.

Grano w dwóch grupach: Gr. A chłopców urodzonych w 2010 r. i młodszych, Gr. B dla zawodniczek urodzonych w 2010 r. i młodszych. Zastosowano system szwajcarski, siedmiorundowy z tempem gry 15 minut na partię dla zawodnika. Sędzią głównym był Przewodniczący Kolegium Sędziów Polskiego Związku Szachowego, sędzia klasy międzynarodowej FIDE Andrzej Irlik a Jego asystentami Katarzyna Mucha, Bogumiła Ślęczka, Piotr Kretowicz, Bartosz Ślęczka, Stanisław Cichorz, Stanisław Turecki, Jacek Kasprzycki, Jerzy Cholewa.

W Mistrzostwach zagrały 32 dziewczynki i 69 chłopców. Turniej dziewcząt wygrała z kompletem punktów Nadia Konkol (M K Sz. Rybnik). Kolejne miejsca zajęły Gabriela Drozd (UKS Goniec Staniątki), Martyna Popiel (UKS przy SP 8 Chrzanów), Dominika Chomik, Milena Gładysek, Daria Kretowicz, Aleksandra Kania. Wszystkie uzyskały po 5 punktów a o miejscach decydowała punktacja pomocnicza. W klasyfikacji do lat 6 zwyciężyła Milena Gładysek (UKS przy SP 8 Chrzanów). Drugie miejsce zajęła Magdalena Łapczyńska (MKS MOS Wieliczka) a trzecie Lena Kołodziej (Sekcja Szachowa Dominik Ogniska TKKF Dobczyce). Turniej chłopców wygrał Paweł Sowiński (UKS SP 1 Brzozów) zdobywając 6 punktów. Kolejne miejsca z taką samą ilością punktów zajęli Karol Kozak (UKS Goniec Staniątki), Wojciech Tim (Pałac Młodzieży Katowice), Sebastian Baliś (UKS przy SP 8 Chrzanów). Rywalizację sześciolatków wygrał Michał Kaszuba (UKS przy SP 8 Chrzanów). Drugi był Krystian Kabaja (Ognisko TKKF Dobczyce) a trzeci Filip Starmach (SP 8 Chrzanów). Wszyscy uzyskali po 5 punktów. W klasyfikacji drużynowej wśród dziewcząt zwyciężyły zawodniczki UKS przy SP 8 Chrzanów przed SP 8 Chrzanów i MKS MOS Wieliczka. Wśród chłopców drużynowo pierwsze miejsce zajęli reprezentanci UKS przy SP 8 Chrzanów, a kolejne miejsca zajęli MKS MOS Wieliczka i SP 8 Chrzanów.

Nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Biskupice Henryka Gawora dla najmłodszych uczestników Mistrzostw otrzymali Laura Gancarczyk urodzona w 2012 r. i Wojciech Jamka ur. w 2013 r. Najlepszym puchary, medale, dyplomy wręczyła Bogumiła Ślęczka i sędzia główny Andrzej Irlik. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, okazjonalne koszulki oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe, które wybierali w kolejności miejsc. Dzięki zaangażowaniu wielu pracowników szkoły kolejny turniej w SP Przebieczany był perfekcyjnie zorganizowany a najmłodsi szachiści i opiekunowie okazywali zadowolenie. Mistrzostwa zorganizowano przy wsparciu finansowym Powiatu Wielickiego i Gminy Wieliczka.