IV Liga Małopolska Seniorów 2019

W dniach 12-13 stycznia 2019 r. w gościnnym Zabierzowie została rozegrana IV Liga Małopolska Seniorów. W tym roku turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund z tempem 1 godzina na partię.

Do rozgrywek przystąpiło 20 drużyn, w tym wracająca do ligowego życia Cracovia i drużyna Dwie Wieże z nowego klubu Gens Una Sumus z Krakowa oraz zebrana ad hoc drużyna Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie.

Zgodnie z oczekiwaniami od pierwszej rundy prowadziła najwyżej sklasyfikowana drużyna KKSz II, która wygrywając sześć meczy i jeden remisując zajęła pierwsze miejsce. Drugie miejsce wywalczyła drużyna Dwie Wieże z pięcioma zwycięstwami, wyprzedzając liczbą punktów cząstkowych pierwszą drużynę TKKF Leskowiec-Wieża Wadowice.

Bardzo wyrównany poziom turnieju sprawił, że tylko trzy punkty meczowe różniły drugą i dwunastą drużynę.

Czwarte miejsce przypadło pierwszej drużynie Cracovii Kraków (9 pkt), a tyle samo punktów zgromadziły też drużyny MKS MOS Wieliczka III i Goniec II Staniątki.

Wyraźniej słabsze były  tylko drużyny TKKF Dobczyce, Hetmana Koronnego z Trzebini i  rezerwy Laskowiec-Wieża Wadowice, w większości reprezentowane przez juniorów.

Do III ligi awans uzyskały automatycznie dwie pierwsze drużyny, ale wielce prawdopodobne jest, że również kolejne drużyny z IV ligi zagrają jesienią w III lidze.

Indywidualnie najlepsze rezultaty uzyskali :

I szachownica Bartosz Warchoł – KKSz II Kraków 5,5 pkt z 7,

II szachownica Stanisław Kilian – Kana I Tarnów 6 pkt z 7,

III szachownica Mateusz Wąsik – KKSz II Kraków 6 pkt  z 7,

IV szachownica Emilia Pawlak – KKSz II Kraków 7 pkt  z 7.

Pełny serwis turnieju na stronie http://chessarbiter.com/turnieje/2018/tdr_7798/.

          Rozgrywki przygotował i sędziował administrator małopolskich seniorskich lig  FA Mariusz Stanaszek.

A oto kilka zdjęć z turnieju

[envira-gallery id="1375"]

Ważne strony