III Liga Małopolska Seniorów

W tegorocznych rozgrywkach III Ligi Małopolskiej Seniorów grało tylko 8 drużyn, albowiem żadna z małopolskich drużyn nie spadła z wyższej ligi, a na dodatek drużyna KKSz wystąpiła w II lidze.

Tradycyjnie miejscem gry był Zabierzów, gdzie przeprowadzono dwie weekendowe sesje – 14-15 października i 18-19 listopada.

Zawody, gromadząc 12 punktów, wygrał i uzyskał awans do II ligi UKS Goniec Staniątki, który po reaktywacji dwa lata temu szybko awansował do czołówki małopolskich drużyn. Drugie miejsce zajęła drużyna UKS przy SP nr 8 w Chrzanowie z 11 punktami. Trzecie miejsce zajęła drużyna MKS MOS Wieliczka (10 pkt), wyprzedzając MDK Bochnia dopiero wynikiem na pierwszej szachownicy.

III Ligę opuszczają drużyny – rezerwy Wisły Kraków i TKKF Laskowiec Wieża Wadowice.

Indywidualnie na poszczególnych szachownicach zwyciężyli:

I szachownica Jerzy Kyć Wisła II Kraków 5 pkt z 5

II szachownica Damian Bednarczyk UKS Goniec Staniątki 7 pkt z 7

III szachownica Tomasz Musiał UKS przy SP 8 Chrzanów 5 pkt z 7

IV szachownica Wojciech Golenia MKS MOS Wieliczka 6,5 pkt z 7

V szachownica Michał Mirski MDK Bochnia 7 pkt z 7

VI szachownica Weronika Łęczek 6,5 z 7.

Szczegółowe wyniki na stronie chessarbiter : III Liga Seniorów.

I w tym roku rozgrywki były bardzo zacięte, doszło do kilku niespodzianek w indywidualnych pojedynkach, a o ostatecznym zwycięstwie rozstrzygnęła dopiero ostatnia runda, przed tą rundą prowadziła drużyna UKS przy SP 8 Chrzanów i wydawała się być pewnym zwycięzcą, ale w decydującym meczu Goniec – UKS przy SP 8 lepsza okazała się drużyna ze Staniątek.

Na uwagę zasługują również wyniki indywidualne, bowiem zwycięzcy pierwszej, drugiej i piątej szachownicy zgromadzili komplet punktów.

Regres seniorskich rozgrywek drużynowych dalej trwa, co potwierdził wyraźny podział na pierwszą i drugą „czwórkę” III ligi i pocieszamy się udziałem Wisły Kraków w Ekstraklasie oraz czterema drużynami w II lidze. Zaplecze jednak jest bardzo skąpe.

Generalnie poziom ligowych partii nie był zły, co zaowocowało „małymi” normami na tytuł kandydata, a nawet mistrza krajowego.

Turniej przygotował, przeprowadzili i sędziował autor niniejszego tekstu FA Mariusz Stanaszek, którego w trakcie pierwszego zjazdu zastępował Leszek Ludwikowski.

[envira-gallery id="522"]

Ważne strony