Cztery Pory roku z Bakcylem.

W dniach 21-22.12 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 48 im. Szarych Szeregów w Krakowie  odbył się Zimowy Turniej Klasyfikacyjny – pierwszy z cyklu czterech turniejów pn. „Cztery Pory roku z Bakcylem”. Organizatorem turnieju był reaktywowany w sierpniu 2019 roku i debiutujący na krakowskiej szachowej arenie – Uczniowski Klub Sportowy Bakcyl Bielany.

Młodzi szachiści rozegrali swoje partie  w czterech grupach  Gr. A zawodnicy z rankingiem 1600 ,Gr. B zawodnicy z rankingiem 1400, Grupa B dziewczęta oraz Gr. C Zawodnicy z rankingiem 1000-1250.  Zastosowano system szwajcarski, siedmiorundowy z tempem 30 + 30 za ruch na partię dla zawodnika. Dziewczęta w grupie B zagrały turniej kołowy. Sędzią głównym był Jacek Przybylski Instruktor PZSzach, sędzia klasy I,  a jego sędziami stażystami Sylwia Nowak oraz Andrzej Kulesza.

W turnieju wzięło udział 64 gotowych rozegrać dobrze swoje partie  szachistów. W grupie A czołowe miejsca zajęli:

 1. Maciej Nowak – UKS Bakcyl Bielany,
 2. Piotr Rabenda -Gens Una Sumus Kraków,
 3. Michał Wolak  Krakowski Klub Szachistów.

W grupie B wśród dziewcząt kolejne miejsca zajęły:

 1. Maria Przybyło -UKS Bakcyl Bielany,
 2. Weronika Hamerska -Gens Una Sumus Kraków,
 3. Gabriela Nowak – Szkoła Podstawowa nr 62 Kraków.

 W grupie B wśród zawodników z rankingiem 1400 na podium stanęli:

 1. Wojciech Hetmańczyk Szkoła Podstawowa nr 62 w Krakowie,
 2. Karol Gruca Krakowski Klub Szachistów,
 3. Marceli Stasik UKS Bakcyl Bielany.

W grupie C podium należało do:

 1. Tymoteusz Drzniewicz UKS Bakcyl Bielany,
 2. Tymoteusz Wasiluk Szkoła Podstawowa nr 54
 3. Zoja Stasik UKS Bakcyl Bielany.

Medale , puchary ,nagrody rzeczowe w postaci książek, gier, kalendarzy oraz układanek ufundowane zostały przez Uczniowski Klub Sportowy Bakcyl.  Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy a zdobywcy kategorii klubowe kubki.

Dzięki zaangażowaniu członków klubu oraz rodziców szachistów UKS Bakcyl Bielany pierwszy turniej w SP 48 był przygotowany na jak najwyższym poziomie. Klub poprzez zorganizowanie kącika wypoczynku i przygotowaniem poczęstunku zadbał o dobre samopoczucie zarówno młodych szachistów jak i ich opiekunów. Podczas gdy uczestniczy turnieju zmagali się z kolejnymi szachowymi posunięciami ich opiekunowie  w kąciku szachowym mogli rozegrać między sobą równie interesujące partie. 

Duże zainteresowanie i wysoka frekwencja w turnieju niezmiernie cieszą i świadczą o ciepłym przyjęciu nowego klubu na szachowej mapie Krakowa.

Kolejne edycje cyklu Cztery Poty Roku z Bakcylem już niebawem! Serdecznie zapraszamy do Szkoły Podstawowej 48  w Krakowie na WIOSNĘ z Bakcylem 28-29.03.2020.

[envira-gallery id="2206"]

Ważne strony