V Małopolska Liga Juniorów 2020

23 stycznia 2020

Tegoroczna edycja V Ligi Małopolskiej Juniorów zgromadziła 107 drużyn i była najliczniejsza w historii rozgrywek. Zawody zostały rozegrane w czterech grupach: „Wschód” w Łęgu Tarnowskim – 15 drużyn i 7 rund, „Południe” w Roztoce – 20 drużyn i 7 rund, „Centrum” w Dobczycach –  61 drużyn i 9 rund oraz „Zachód” w Chrzanowie – 11 drużyn i 7 rund.

Grupę „Wschód” wygrała drużyna SP Rzuchowa, przed dwoma drużynami UKS Goniec Staniątki. Najlepsze miejsca na szachownicach zajęli:
I sz. Gabriela Drozd – UKS Goniec Staniątki
II sz. Filip Boda – SP Rzuchowa
III sz. Kacper Niewola – SP Rzuchowa
IV sz. Maja Kryczka – Kana Tarnów

Grupę „Południe” wygrała rezerwa GKSz Kornuty Gorlice, przed Pałacem Młodzieży Nowy Sącz I i Szkółką Szachową Roztoka III. Najlepsze miejsca na szachownicach zajęli:
I sz. Lucjan Basiaga – Szkółka Szachowa Roztoka
II sz. Karol Antkiewicz – Pałac Młodzieży Nowy Sącz
III sz. Marcin Schiller – GKSz Kornuty Gorlice
IV sz. Daria Kretowicz – GKSz Kornuty Gorlice

Grupę „Centrum” wygrała drużyna MKS MOS Wieliczka V, przed MAT Myślenice IV i KSz Dwie Wieże Kraków II. Najlepsze miejsca na szachownicach zajęli:

I sz. Tomasz Pietrzak – MAT Myślenice
II sz. Maciej Wolak – KKSz Kraków
III sz. Mikołaj Szlósarczyk – MKS MOS Wieliczka
IV sz. Kamelia Chmielek – Szachownica Kłaj

Grupę „Wschód” wygrała drużyna OPP Andrychów I, przed SP 8 Chrzanów I i  OPP Andrychów II. Najlepsze miejsca na szachownicach zajęli:
I sz. Maciej Bury – OPP Andrychów
II sz. Bartosz Zychowicz – SP 8 Chrzanów
III sz. Bartłomiej Marczyński – OPP Andrychów
IV sz. Irena Pajer – SP 8 Chrzanów.

Zgodnie z regulaminem awans do IV ligi z poszczególnych grup uzyskały najlepsze drużyny w ilości jedna na każdą rozpoczętą dziesiątkę grających, z ograniczeniem, iż w IV lidze mogą grać tylko dwie drużyny z jednego klubu (szkoły).

I tak do IV ligi awansowały drużyny:   

– Grupa „Wschód” – SP Rzuchowa i SP Lisia Góra

– Grupa „Południe” – GKSz Kornuty Gorlice i Pałac Młodzieży Nowy Sącz
– Grupa „Centrum”  – Mat Myślenice, KSz Dwie Wieże Kraków, Ognisko TKKF w Dobczycach, SP 62 Kraków, SP 87 Kraków oraz dwie drużyny UKS Bakcyl Bielany Kraków.

– Grupa „Zachód” – OPP Andrychów i SP 8 Chrzanów.

Szczegółowe serwisy turniejowe na stronie chessarbiter.com:

Grupa Wschód : http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/tdr_7105/

Grupa Południe : http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/tdr_7091/

Grupa Centrum : http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/tdr_7394/

Grupa Zachód : http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/tdr_7315/

Funkcję sędziów poszczególnych grup pełnili Katarzyna Walenciak, Czesław Markiewicz, Stanisław Gamoń i Bartosz Ślęczka i im, a także organizatorom zawodów i sędziom wspierającym, składamy zasłużone podziękowanie i uznanie.

W szczególności jednak docenić należy zespół z Dobczyc, gdzie grało ponad 250 zawodników. 

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.